System monitoringu temperatury w pojazdach dostawczych

Pojazdy, które przewożą towar wymagający kontroli temperatury, muszą być wyposażone w termometr. Urządzenie umożliwia kontrolę temperatury zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdów dostawczych czy przestrzeni chłodniczych. Bezprzewodowe termometry, które montujemy, są wyposażone w czujniki, dlatego transport żywności jest w pełni bezpieczny i zgodny z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Zdrowia. 

Wymagania sanitarne dotyczące środków transportu żywności

W krajach należących do Unii Europejskiej wymaga się stosowania urządzeń pomiarowych oraz systemów monitorowania temperatury w transporcie chłodniczym. Głównie obejmowane są produkty pochodzenia zwierzęcego lub mieszane (produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego), takie jak: mięso, jaja, nabiał, ziarna, mąka. 

Według obowiązujących przepisów to przewoźnik ponosi pełną odpowiedzialność za uszkodzenie bądź spadek jakości produktów, do których doszło w wyniku nieodpowiedniej temperatury panującej w komorze chłodniczej. 

Jak działa monitorowanie temperatury?

W DC-Serwis oferujemy ofertę systemów pomiarowych oraz bezprzewodowych termometrów, które umożliwiają precyzyjną kontrolę temperatury podczas transportu produktów spożywczych, zapewniając spełnienie wszelkich wymaganych norm i regulacji. Bezprzewodowy termometr pozwala monitorować stan temperatury na wszystkich etapach transportu: od momentu załadunku, aż po rozładunek w miejscu docelowym.

Korzyści ze stosowania bezprzewodowego termometru   

Termometry zamontowane w przestrzeni chłodniczej w czasie rzeczywistym i na bieżąco mierzą temperaturę oraz wilgotność, a wszystkie dane są przesyłane do aplikacji. 

Jeżeli dojdzie do sporych zmian temperatury bądź wilgotności, system powiadomi o tym kierowcę, dzięki czemu będzie on mógł szybko zareagować na zaistniałą sytuację.

Inne korzyści wynikające ze stosowania termometru:

  • podgląd pojazdów w czasie rzeczywistym,
  • monitorowanie średniego zużycia paliwa każdego pojazdu z floty,
  • dane o przebytych trasach,
  • przechowywanie danych archiwalnych i wgląd do nich w każdym momencie niezależnie od czasu i miejsca,
  • uniknięcie strat generowanych na skutek transportu produktów w niewłaściwych warunkach.
Podziel się swoją opinią