FAQ

● FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Zdecydowanie tak! Urządzenie w pełni chroni Twój samochód przed kradzieżą „na walizkę” oraz „GameBoy”. Nawet jeżeli złodziej zdoła się włamać do samochodu, to nie uda mu się nim odjechać.

W zależności od stopnia skomplikowania instalacji w danym samochodzie, montaż może zająć nawet cały dzień, aczkolwiek dokładny czas wykonania usługi powinien zostać uzgodniony z  instalatorem. 

Warto zarezerwować odrobinę więcej czasu, aby instalator wytłumaczył jak zabezpieczenia działa w Twoim samochodzie, pomógł ustawić kod PIN i odpowiedział na Twoje pytania. 

Czas montażu zależny jest od typu pojazdu oraz wyboru przez Państwa pakietu.
Żeby wskazać Państwu widełki to jest to zazwyczaj od 30 minut do 1,5h, jeśli pakiet jest rozbudowny jest to maksymalnie 1 dzień roboczy.

Jeżeli immobilizer nie został rozbrojony, to w zależności od modelu auta, rodzaju silnika (diesel, benzyna, hybryda lub elektryczny) i wyposażenia pojazdu rozróżniamy kilka możliwości działania immobilizera, determinowane elektroniką auta:

 • Blokowanie rozruchu – immobilizer uniemożliwi uruchomienie silnika,
 • Gaszenie silnika – możliwe jest uruchomienie silnika, ale jest on wyłączany w momencie próby odjazdu:
  • W przypadku automatycznej skrzyni biegów, silnik zostanie zgaszony w momencie zmiany pozycji drążka zmiany biegów z pozycji P,
  • W przypadku manualnej skrzyni biegów, silnik zostanie wyłączony w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła.
 • Blokada odjazdu – immobilizer umożliwi włączenie silnika, ale odjazd nie będzie możliwy. Silnik nie zostanie zgaszony,
 • Blokada włączenia zapłonu – immobilizer uniemożliwi włączenie zapłonu

Nie! Pamiętaj, aby nigdy nie podawać kodu PIN innym osobom. Oddając samochód do warsztatu przełącz urządzenie w tryb serwisowy (immobilizer zostaje dezaktywowany i nie będzie blokował pojazdu). 

Tryb serwisowy możesz włączyć lub wyłączyć tylko przez 30 sekund od włączenia zapłonu (przy czym musisz to zrobić na wyłączonym silniku):

 • Za pomocą breloka – wciśnij 7-krotnie przycisk breloka (brelok musi być włączony),
 • Za pomocą aplikacji – wejdź w ustawienia i włącz tryb serwisowy,
 • Za pomocą kodu PIN – należy rozbroić immobilizer wprowadzając wcześniej zaprogramowany kod PIN przytrzymując ostatni klawisz z kombinacji przez 10 sekund. 

Poprawne włączenie trybu serwisowego zostanie potwierdzone 5-krotnym mignięciem kontrolki w Twoim samochodzie. Wyłączenie trybu serwisowego zostanie potwierdzone 1-krotnym mignięciem kontrolki. 

Po odebraniu samochodu z warsztatu pamiętaj aby wyłączyć tryb serwisowy!

Nasi doświadczeni technicy zajmują się montażem z profesjonalizmem, eliminując ryzyko utraty gwarancji. Możesz być pewien, że Twoje pojazdy są w dobrych rękach.

Urządzenie nie emituje fal elektromagnetycznych, gdy nie jest połączone z telefonem lub bezprzewodowym brelokiem, dzięki czemu nie da się go odnaleźć przy wykorzystaniu skanera fal elektromagnetycznych. Urządzenie wysyła jakiekolwiek dane dopiero, gdy w pobliżu pojawi się wcześniej sparowany telefon lub bezprzewodowy brelok. 

Tak, zabezpieczenie chroni Twój samochód przed kradzieżą metodą „na walizkę” oraz „GameBoy”. Nawet jeżeli złodziej skopiuje Twój oryginalny pilot/kluczyk do samochodu, to zabezpieczenie skutecznie uniemożliwi odjazd.

Głównie FineVu Polska, BlackVue Polska oraz SEO Electronics.

Cały proces musisz przeprowadzić w ciągu 30 sekund od włączenia zapłonu (ale na wyłączonym silniku). 

 1. Upewnij się, że telefon jest w zasięgu SEO CANblu,
 2. Włącz zapłon w samochodzie (tak, aby działało podświetlenie zegarów, ale silnik był wyłączony),
 3. Rozbrój immobilizer za pomocą kodu PIN, innego breloka lub smartfona (wystarczy, że włączony i połączony brelok lub telefon będzie w zasięgu),
 4. Uruchom parowanie w aplikacji (na telefonie, który chcesz sparować),
  • w przypadku breloka – włącz brelok i 1-krotnie wciśnij przycisk na breloku (pamiętaj, że brelok nie może być sparowany z innym immobilizerem),
 5. 10-krotnie wciśnij do końca pedał gazu (lub uruchom tryb parowania za pomocą innego telefonu – możesz to zrobić po wejściu w ustawienia w aplikacji),
 6. Wejście w tryb parowania zostanie potwierdzone 2-krotnym mignięciem kontrolki na zegarach,
 7. Udane sparowanie nowego urządzenia zostanie potwierdzone 1-krotnym mignięciem kontrolki na zegarach. 

Podczas parowania smartfona, nie trzymaj go zbyt blisko centrali immobilizera. Smartfon powinien być w miejscu, w którym najczęściej będziesz go trzymać wchodząc do samochodu, np. przyłożony do nogi lub w ręce.

Jeżeli immobilizer rozbraja się zbyt późno, możesz usunąć sparowanie i sparować go jeszcze raz, np. trzymając telefon za oknem. Pamiętaj, aby usunąć sparowanie z immobilizera oraz z aplikacji, w tym z ustawień Bluetooth telefonu.

Podczas parowania smartfona, nie trzymaj go zbyt blisko centrali immobilizera. Smartfon powinien być w miejscu, w którym najczęściej będziesz go trzymać wchodząc do samochodu, np. przyłożony do nogi lub w ręce.

Jeżeli immobilizer rozbraja się zbyt późno, możesz usunąć sparowanie i sparować go jeszcze raz, np. trzymając telefon za oknem. Pamiętaj, aby usunąć sparowanie z immobilizera oraz z aplikacji, w tym z ustawień Bluetooth telefonu.

Z immobilizerem możesz sparować maksymalnie 8 breloków i/lub smartfonów z zainstalowaną aplikacją. W dowolnym momencie możesz usunąć lub sparować wybrany brelok lub telefon. 

Jeden brelok lub telefon może być sparowany tylko z jednym immobilizerem. Immobilizer SEO CANblu posiada wszystkie odpowiednie homologacje dopuszczające go do sprzedaży i montażu w pojazdach kategorii M1 i N1.

Homologacja E20 R10.05

Homologacja E20 R97.01

Immobilizer został wymyślony, opracowany i stworzony w Polsce i jest w pełni produkowany w naszym kraju.

Start-stop jest systemem automatycznie wyłączającym silnik np. podczas postoju na światłach i włączającym go np. przy wciśnięciu sprzęgła.

Aby wyłączyć system start-stop, należy włączyć zapłon, a następnie wcisnąć i przytrzymać przez 10 sekund przycisk start-stop w samochodzie. Kontrolka na zegarach jednym mignięciem zasygnalizuje wyłączenie systemu start-stop, zaś dwukrotnym mignięciem jego włączenie. System pozostanie wyłączony, aż do zmiany tego przez użytkownika.

Na czas montażu urządzenia GPS ma wpływ dostępność terminów oraz czy montaż ma się odbyć u nas w warsztacie czy we wskazanym miejscu. Zazwyczaj są to 2-3 dni robocze.
Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z nami, aby uzyskać dokładne informacje i umówić się na termin tel. 52 526 20 62.

DC -Serwis -Tak, urządzenie powinno być zakupione we własnym zakresie.

Jest to niewidoczne miejsce dla samochodu, ostateczna lokalizacja zależna jest od modelu pojazdu.

Tak, jak najbardziej.

Montaż może odbyć się u nas w warsztacie bądź we wskazanym przez Państwa miejscu. Do 25 km lub zleceń powyżej 3 dojazd gratis. Stawka dojazdu do 1 zł/km.

Tak, dojeżdżamy. Do 25 km bądź powyżej 3 zleceń montażu dojazd jest bezpłatny. Powyżej -stawka dojazdu 1zł/km.

Tak. W trakcie postoju pojazdu dane wysyłane co 1 h. Jeśli pojazd jest w ruchu to aktualizacja jest co 1 minutę.

W zależności od konfiguracja użytkownika. Raporty są robione cyklicznie bądź w kązdej chwili możemy wygenerować go ręcznie.

Tak robimy. 

Tak można.

Przy montażu zabezpieczenia antykradzieżowego w samochodzie tak – wystawiamy odpowiednią adnotację na formularzu.
W przypadku montażi mnitoringu GPS nie – monitoring GPS nie jest zabezpieczeniem.

Tak jak najbardziej.

Seoelectronics,  a jeśli chodzi o wideorejestratory to Fine vu oraz BlackVue.

Przy zabezpieczeniach – do 8 urządzeń autoryzacyjnych ( brelok bądz telefon)

 1. Kod PIN.
 2. Kombinacja przycisków fabrycznych.
 3. Brelok.
 4. Aplikacja w telefonie.

● Dane kontaktowe

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas !

tel. 608 305 315

DC COMPANY SP. Z O.O.

ul. Łowicka 37, 85-776 Bydgoszcz

● Formularz

Napisz do nas

● Lokalizacja biura