System GPS — klucz do efektywnego zarządzania gospodarką paliwową

W przedsiębiorstwach transportowych (i nie tylko) zużycie paliwa jest niezwykle ważną kwestią. Monitoring poziomu paliwa zmniejsza ryzyko nadużyć ze strony kierowców, chroni przed stratami, a także pozwala na racjonalne zarządzanie gospodarką paliwową. Czym jest czytnik CAN i jak działa kontrola poziomu paliwa przez zamontowany w pojeździe system GPS? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Czym jest czytnik CAN?

Czytnik CAN jest elementem systemu monitoringu pozwalającym na kontrolę takich danych, jak między innymi poziom paliwa czy wysokość obrotów silnika. Jednak sama magistrala nie jest wystarczająca do tego, by monitorować zużycie paliwa. Dane z magistrali CAN muszą być podpięte np. pod system monitoringu GPS. Wtedy uzyskujemy możliwość kontroli. Dane paliwowe mogą być pobierane bezpośrednio z szyny CAN lub zamontowanej sondy paliwa/pływaka. Dane są pobierane w czasie rzeczywistym, dlatego stan paliwa możemy kontrolować na bieżąco. 

Kontrola paliwa za pomocą systemu GPS

Kontrolowanie paliwa dzięki zamontowanemu w pojeździe systemowi GPS jest opcją nieskomplikowaną oraz niewymagającą ponoszenia dodatkowych kosztów. Dzięki kontroli dowiadujemy się, gdzie i w jakim czasie odbyło się tankowanie oraz czy bak został napełniony do pełna. Z kolei wykres poziomu paliwa uwidacznia spadek paliwa w czasie jazdy lub postoju. Monitorowanie pojazdów przy pomocy lokalizatora GPS pozwala na bieżąco śledzić przejechane trasy, czas postojów, czy właśnie poziom zużycia paliwa. Logując się do systemu mamy pogląd do archiwalnych danych. 

Postaw na oszczędności w Twojej firmie

Według szacunkowych obliczeń monitoring GPS pozwala miesięcznie zaoszczędzić nawet 10% na tankowaniu. Oznacza to, że w skali roku zyskujemy ponad miesiąc darmowej jazdy. Jeżeli uczulimy naszych pracowników na przestrzeganie zasad ekonomicznej jazdy, co będzie się przekładać na eksploatację pojazdu, to zmniejszymy ryzyko awarii i kosztów ponoszonych na naprawę w warsztacie. 

Umów się na montaż sondy paliwa lub systemu GPS W DC-Serwis


Podziel się swoją opinią