Montaż systemu do CarSharingu w pojeździe

W czasach, w których wolność i niezależność są jednymi z podstawowych potrzeb każdego dorosłego człowieka, perspektywa wypożyczania samochodu na minuty, godziny bądź dni staje się coraz bardziej naturalna. Poznaj założenia CarSharingu oraz dowiedz się, dlaczego montaż systemu do CarSharingu może przynieść wiele korzyści Twojej firmie.

Na czym polega CarSharing?

CarSharing to stosunkowo młoda koncepcja, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Choć ten model biznesowy opierający się na krótkoterminowym wypożyczeniu samochodu na zachodzie znany jest od wielu lat, to w naszym kraju pierwszy raz wykorzystany został dopiero w 2016 roku. Szybki rozwój branży wypożyczania pojazdów na minuty oraz niska konkurencyjność sprawia, że ten segment rynku jest wciąż bardzo chłonny.

Z tego rodzaju usług korzysta coraz więcej osób, dzięki niskim cenom i braku formalności. Krótkoterminowy wynajem samochodu jest świetnym i przyszłościowym sposobem przemieszczenia się, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich.

Montaż systemu do CarShaingu – zaufaj specjalistom!

Specjalne nadajniki dostosowane do carsharingu lub floty pojazdów pozwalają na sterowanie pojazdem za pomocą satelitarnych systemów komunikacji. Mamy możliwość dostosowania systemu nawet do najnowszych modeli samochodów. Za pomocą sygnału GMS/GPRS urządzenie przekazuje informacje o położeniu i stanie pojazdu. Dzięki magistrali CAN centralnym zamkiem pojazdu można sterować na dwa sposoby – analogowo bądź przez automatycznego pilota z systemem keyless. System pozwala na uzyskanie takich danych, jak:

  • lokalizacja pojazdu wraz z monitorowaniem przebytych tras w czasie rzeczywistym,
  • informacje o niepożądanym wyjeździe poza strefę dozwoloną, komunikat o niebezpiecznej oraz nieekonomicznej jeździe,
  • analiza miejsc, w których klienci najczęściej wypożyczają auta,
  • kontrola paliwa oraz ewentualne wykrywanie tankowania prywatnych aut za pomocą karty paliwowej dostępnej w wypożyczonym samochodzie,
  • awaryjne blokowanie/odblokowanie centralnego zamka w samochodzie, a także zapłonu.

Montując system do CarSharingu w pojazdach warto postawić na wiedzę i umiejętności specjalistów. W DC-Serwis wykonamy fachowy montaż tego systemu oraz wielu innych rozwiązań dla ochrony Twojego auta!

Podziel się swoją opinią