5 najczęstszych mitów o monitoringu pojazdów

O monitoringu pojazdów krąży bardzo wiele opinii, w tym mitów. Wśród potencjalnych użytkowników panuje przekonanie, że monitoring GPS jest skierowany tylko do większych przedsiębiorstw, ponieważ jest to drogie i skomplikowane rozwiązanie. Tymczasem nasi Klienci wciąż przekonują się o tym, że monitorowanie floty pozwala firmie na wygenerowanie znacznych oszczędności. Poznaj 5 najczęstszych mitów o monitoringu pojazdów. 

5. Wystarczy zaufanie do pracowników

W biznesie zaufanie powinno być ograniczone. Ważne jest, aby dać pracownikom odrobinę swobody, jednak mieć kontrolę i czuwać nad najważniejszymi kwestiami w firmie. Monitoring pojazdów ma za zadanie obniżyć straty wynikające z nadużyć ze strony podwładnych. 

Jakie dane możesz pozyskiwać dzięki monitoringowi pojazdów? 

  • dane o lokalizacji pojazdu,
  • czas pracy podwładnych,
  • analizę trasy przejazdów,
  • zużycie paliwa. 

4. Monitoring GPS jest skomplikowany w instalacji oraz obsłudze 

Nic bardziej mylnego. Proponowane przez naszą firmę DC-Serwis rozwiązania są bardzo intuicyjne w obsłudze. Nasi serwisanci zainstalują urządzenie GPS w pojazdach, które możesz na bieżąco monitorować z poziomu naszej strony. Mało tego – jeżeli chcesz najpierw przetestować nasz system, to wystarczy się z nami skontaktować, a my utworzymy dla Ciebie darmowe konto demo. 

3. Telefon wystarczy, aby mieć kontrolę nad pojazdem służbowym

Telefon sprawdzi się jedynie do lokalizowania pojazdu. Monitoring za pomocą naszego systemu posiada zaś szereg innych, przydatnych funkcji takich jak stan silnika, prędkość pojazdu, zużycie paliwa czy liczba i miejsca przystanków. Dzięki posiadaniu takich danych łatwiej i skuteczniej możesz optymalizować koszty w firmie.

2. Pracownicy będą się czuli inwigilowani

Istotne jest, aby wytłumaczyć podwładnym, w jakim celu montowany jest system monitorowania pojazdów. GPS to nie narzędzie inwigilacji, a znaczne ułatwienie pracy oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa kierowców.

1. System monitoringu jest opłacalny wyłącznie dla dużych firm

W ramach testu naszego systemu możemy dla Ciebie założyć darmowe konto demo, a jeśli będziesz zadowolony, zamontujemy Ci miesięczny darmowy test dla Twojego pojazdu.  Koszty monitoringu są niskie w porównaniu ze stratami, jakie pojawiają się w wyniku załatwiania prywatnych spraw w godzinach pracy przez pracowników czy nieekonomicznej jazdy, generującej wyższe zużycie paliwa. Taka inwestycja zwraca się zazwyczaj w ciągu kilku pierwszych miesięcy użytkowania systemu.

Podziel się swoją opinią